Barcelona – Real Madrid, numër i madh i kartonëve

165

Barcelona dhe Real Madridi janë duke luajtur pa gola në Camp Nou, mirëpo ajo që bie në sy është numri i madh i kartonëve.

Katër futbollistë janë ndëshkuar me kartonë të verdhë në pjesën e parë të El Clasicos.

Te Real Madridi janë zverdhur Sergio Ramos dhe Dani Carvajal.

Ndërsa, Luis Suarez dhe Javier Mascherano janë ndëshkuar te katalunasit.