Barcelona prezanton stadiumin e ri (Foto)

199

Barcelona ka publikuar një video ku me anë të animacionit ka treguar se si planifikon që të transformojë stadiumin “Camp Nou”, duke e çuar në një kapacitet prej 105,000 vendesh.

Aktualisht, stadiumi ka një kapacitet prej thuajse 100,000 vendesh, por prej sezonit 2017/18 do të nisin punimet dhe në sezonin 2020/21 synohet inaugurimi. Vonesa e fillimit të punimeve lidhet me faktin se Barcelona synon të ulë borxhin e saj nga 328 milionë euro në 200 milionë.

VISTA_AEREA_01.v1461239895