Barcelona përballë Sociedadit, 10 vite pa asnjë fitore në këtë fushë (Foto)

134

Barcelona shkon sot në stadiumin e Real Sociedadit ku nuk ka marrë një fitore që nga sezoni 2006-2007. Sot Barcelona luan me Sociedadin për javën e 32-të në La Ligë.

Skuadra katalane duhet të reagojë pas humbjes në “El Clasico”, por ka një problem.

“Mundo Deportivo” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave dhe Barcelona, në mungesë të Luis Suarezit të pezulluar do të luajë edhe pa disa futbollistë të tjerë të rëndësishëm.

barceloa-formaciioni