Barcelona-Busquets, befasi e madhe

156
Sergio Busquets është pranë largimit nga Barcelona.

Mediat spanjolle kanë shkruar që kjo ka ardhur si pasojë e “përgjumjes” së drejtuesve të klubit të Barcelonës.

Këta të fundit nuk kanë marrë hapa drejt ofrimit të një rinovimi të kontratës me pagë më të mirë dhe kjo ka bërë që Busquets të humb durimin.

Shumë i interesuar për Busquets është klubi i Manchester Cityt.