Atletico Madrid gati stadiumin e ri (Foto Lajm)

237

Vicente Calderon po duket i vogël për tifozët e Atletico Madrid-it, të cilët kanë filluar edhe ndërtimin e një stadiumi të ri në qendër të Madridit. “Kuq e bardhët” do ndërtojnë një stadium me një kapacitet më të madh se 60,000 ulësve, përcjell informacionin Gazeta Sheshi.

Punimet janë duke shkuar me mjaft sukses dhe me ritëm të lartë, me ç’rast brenda pak vitesh ai do të jetë gati për skuadrën nga Madridi. Në faqen zyrtare të klubit janë publikuar disa imazhe në të cilat shihet impianti i ri.

13043606_10154120213827389_2793622801428745816_n 13061996_10154120213947389_994110154766808305_n 13094291_10154120213882389_4036002198493424588_n
/Gazeta Sheshi/