“Atletico del kampione”

124

Lufta për titull në La Liga është ende e hapur, kur kanë mbetur edhe katër xhiro, mes Barcelonës, Atletico Madridit dhe Realit.

Edhe pse Barcelona është e para, mesfushori i Bayern Munichut, Xabi Alonso beson se Atletico Madrid mund ta fitojë La Ligan.

“Liga është emocionuese. Tri ekipe janë aq të forta, por Atletico kanë një shans të mirë për tu bërë kampion”, ka deklaruar Alonso, i cili ka luajtur edhe për Real Madrid.