Asus prezanton laptopin e ri VivoBook

158

Asus prezanton latopin më të ri E403SA VivoBook. Laptopi ka ekran 14-inç FHD me rezolucion 1920 x 1080 pixel, procesorin Intel Pentium N3700 quad-core, me 4 GB RAM.

Laptopi ishte parashikuar që të dilte në treg gjatë vitit 2015 me një çmim prej 265 euro. Hapësirë memorie ka 128 GB eMMC, ndërsa ka lidhjet si, WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.0, një portë të USB Type-C, një USB 3.0 dhe USB 2.0, e edhe portin për HDMI.

Laptopi Asus E403SA VivoBook do të gjendet në treg kundrejt çmimit prej 355 euro.