Ashtu siç raportoi “Sheshi”, Gjilani mbyllë bashkëpunimin me Darko Nikac dhe Ivan Fustar

288

Sport Club “Gjilani” ka lëshuar komunikatë zyrtare ku e konfirmon lajmin e Gazetës “Sheshi” për mbylljen e bashkëpunimit me Darko Nikac dhe Ivan Fustar.

Kjo mbyllje e marrëveshjes tri javë para mbylljes së kampionatit vije pasi që dyshja kanë pësuar dëmtime dhe pas ekzaminimeve mjekësore ata e kanë mbyllur kampionatin, shkruan Gazetasheshi.com

Më poshtë e gjeni komunikatën e plotë nga SC Gjilani:

Sport Club “Gjilani”, me anë të kësaj komunikate, njofton se ka mbyllur bashkëpunimin me futbollistët Darko Nikaç dhe Ivan Fustar.
Mbyllja e bashkëpunimit 3 javë para mbylljes së kampionatit vie pasi që dyshja futbollistëve kishin pësuar dëmtime dhe pas ekzaminimeve mjekësore, rezultoi se ata kishin mbyllur kampionatin dhe kësisoj klubi mbylli bashkëpunimin me ta.
Ivan Fustar ishte bashkuar me klubin verën e kaluar ku ishte pjesë e skuadrës për një edicion, kurse Darko Nikaç, klubit tonë i ju bashkua në “merkaton” e dimriti të vitit 2020 dhe ishte pjesë e suksesit të vitit të kaluar, ku skuadra mori pjesë në kualifikimet e Europa Ligës, me ç’rast kishte realizuar golin debutues në garat europiane për skuadrën tonë, në fitoren 3 me 1 përball Tree Pennes në San Marino.
Klubi i falemnderon futbollistët për kontributin e tyre sa ishin pjesë e skuadrës sonë dhe ju uron suksese në vazhdimin e karrierës së tyre në futboll.
/Gazeta Sheshi/