Arsenali sezonin e rradhës do ketë formacionin e ëndrrave

321

Pas një tjetër sezoni të dështuar, francezi Arsene Wenger, më në fund ka vendosur të hapë kuletën për të shpenzuar shumë të mëdha parash, në mënyrë që të ketë një organikë sa më konkuruese. Nëse është për t’iu besuar një artikulli të Daily Mirror, topçinjtë sezonin e rradhës do të kenë një super skuadër, transmeton Gazeta Sheshi.

lineup-697Në bazë të këtij formacioni lënë të kuptojmë që tek gunners do të ketë ndryshime rrënjësore në njëmbëdhjetshën startuese, me ç’rast Stones, Kroos, Wanyama dhe Ibrahimovic do jenë ardhjet e reja në Emirates Stadium.

Megjithë, ky mund të jetë vetëm një spekulim medial, sikurse në çdo sezonë tjetër, teksa e shohim Arsenal-in sërish në të njejtën pikë, tani e disa vite më rradhë.

/Gazeta Sheshi/