Arsenali rigjen formulën e fitoreve

150

arsenal 1Arsenali është kthyer te fitorja pas katër ndeshjeve, duke marrë pikë të plota nga udhëtimi te Bournemouth.

Skuadra e Arsene Wenger ka arritur që në stadiumin Dean Court të mposhtë vendasit me rezultat 0:2.

Ozil në minutën e 23’ dhe Chamberlain në minutën e 24’, shënuan golat për fitoren e Arsenalit.

Kjo fitore i rendit topçinjtë në vendin e tretë më 48 pikë.