Arsenal e City demolojnë kundërshtarët (Video)

153

Manchester City u tregua dukshëm skuadër më e mirë se Bournemouth, duke i shënuar 3 gola për 20 minuta, derisa në fund fitoren e vulosi Colarov.

Fernando, Kevin de Bruyne, Sergio Aguero dhe Colarov  ishin golashënuesit për skuadrën e Manuele Pellegrinit.

Në anën tjetër, djelmoshat e Arsene Wenger i janë ofruar në tetë pikë Leicester Cityt pas fitores prej 4:0 ndaj Watfordit, duke u treguar më të mirë se mysafirët në çdo aspekt.

Golat për vendasit i shënuan Alexis Sanchez, Alex Iwobi, Hector Bellerin dhe Theo Walcott.

Pas këtyre fitoreve, Manchester City ka grumbulluar 54 pikë dhe gjendet në pozitën e katërt në tabelë, derisa Arsenali ka grumbulluar 58’të pikë dhe gjendet në pozitën e tretë në tabelë me tri pikë më pak se Tottenhami dhe tetë më pak se lideri, Leicester City.

https://www.youtube.com/watch?v=pxSDIUFtp8o

https://www.youtube.com/watch?v=A-bPyzh1bd8