Arsenal dhe Hull City luajnë me letra të hapura

118

Topçinjtë nuk shkojnë më shumë se një barazim pa gola në Emirates Stadium, përballë skuadrës modeste Hull City.

Në duelin e vlefshëm për 1/8 e finales në kuadër të Kupës FA, revolveristët kishin rezervuar formacionin e titullarëve për duelin e Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës gjatë mesjavës, derisa kjo i kushtoi me një barazim që i dërgon në ndeshjen kthyese në stadiumin e Hull Cityt.