Arrestohet babai i Vidalit, e dyta herë brenda një viti (FOTO)

153

Erasmo Vidal është arrestuar nga policia për të dytën herë brenda një viti. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se babai i futbollistit të Bayernit të Mynihut, Arturos, u arrestua këtë mëngjes për sjellje të pahijshme në një rrugë të shpejtësisë së lartë, nga ku ekzistonte edhe mundësia që ai të shtypej nga automjetet.

7b8a13750bc1a1f3ed3c444417943339_169_l

Pas arrestimit, 55-vjeçari kishte humbur kontrollin duke mos iu bindur agjentëve.

Arrestimi vjen në kohën kur mbi të rëndonte një dënim për mbajtjen e armëve. Korrikun e kaluar ai u arrestua për posedimin e armëve dhe kokainës.