Arabët çmendin Londrën, parakalojnë me makina ari

168

Turiste nga Arabia Saudite kane terhequr vemendjen e qytetareve teksa kane parakaluar ne rruget e Londres me disa super-makina te larta ne ar.

Londinezet dhe turistet e tjere pane para syve super-makina si Rolls-Royce, Bentley, Mercedes dhe Ferrari te lara ne flori, cmimi i te cilave i kalon 1 milion sterlinat, raporton Portali Albeu.

Mes tyre ka patur nje Mercedes G63 qe kushton 370,000 sterlina, nje Bentley Flying Spur qe kushton 220,000 sterlina, nje Rolls-Royce qe kushton 350,000 sterlina dhe nje Lamborghini Aventador SV qe kushton gjithashtu 350,000.