Agushi fiton duelin e parë, por mposhtet në raundin e dytë të Kampionatit Evropian te Taekwondos

101

Taekwondisit i Kosovës, Arnis Agushi, në Kampionatin Evropian ka marrë një fitore dhe një humbje.

Agushi në raundin e parë e ka mposhtur taekwondistin nga Shqipëria, Ardit Hakcani.

Ndërsa në raundin e dytë është mposhtur nga britanezi, Bradley Siden.

Taekwondisti ynë ka luftuar në -68 kilogram dhe kampionati është duke u zhvilluar nga Sofia te Bullgarisë.

/GazetaSheshi/