Aguero mban Cityn në hap për titull

137

agueroSulmuesi argjentinas ka qenë deçisiv në fitoren që skuadra e tij Manchester City e regjistroi në udhëtim tek skuadra e Sunderland.

Me këtë triumf, skuadra e Manuel Pellegrinit, ndjek hap pas hapi, liderin Leicester City, me vetëm tre pikë prapa. Vikendi i rradhës do ballafaqojë këto dy skuadra mes vete dhe të përcaktojnë liderin e Ligës Premier.