8 futbollistët që nuk humbin ditën pa shkuar në palestër (Foto)

212

Futbolli nuk është vetëm një lojë e thjeshtë. Për të qenë aktiv dhe në formë të mirë, patjetër që duhet të bëni palestër të vazhdueshëm. Madje disa nga futbollistët e njohur në kontinentin e vjetër nuk e humbasin as edhe një ditë pa stërvitur në palestër.

Gazeta Sheshi transmeton listën e futbollistëve që nuk humbin ditën pa shkuar në palestër

1. Roberto Carlos

1. Roberto Carlos. 2. Clarence Seedorf

2. Clarence Seedorf.3. Xherdan Shaqiri

3. Xherdan Shaqiri.4. Romelu Lukaku

4. Romelu Lukaku.5. Wilfred Bony

5. Wilfried Bony.6. Javier Zaneti

6. Javier Zanetti.7. Sergio Aguero

7. Sergio Agüero.8. Gareth Bale

8. Gareth Bale./Gazeta Sheshi/