5 transferimet më të shtrenjta në Gjermani (FOTO)

191

Merkato e kësaj vere në Gjermani ka sjell disa transferime të bujshme. Mats Hummels u largua kësaj vere nga Borussia Dortmund te Bayern Munich.

Një tjetër lojtar, Mario Gotze mori drejtimin e kundërt, duke u rikthyer në origjinë dhe aty ku shkëlqeu.

“Bleacher Report UK” ka hartuar grafikun përkatës të pesë futbollistëve: Hummels, Gomez,Gotze, Ozil dhe Schurrle.

Sipas sajtit britanik, këta janë pesë futbollistët gjermanë më të shtrenjtë në histori, bashkë me çmimet e tyre respektive të transferimeve.