5 trajnerët të cilët të motivojnë edhe në qoftëse ti nuk do (VIDEO LAJM)

180

Shumë skuadra mund ti bëjnë llogaritë në bazë të fondit të pasur dhe organikën cilësore që kanë brenda, mirëpo kur hasesh në një kundërshtarë mirë të motivuar, do jetë mjaft e vështirë ti thyesh ata. Fjalimet në dhomat e zhveshjes janë tejet përcaktues për shumë futbollistë.

Në vazhdim Gazeta Sheshi ju sjell 5 video në të cilat mund ti shihni disa trajnerë që motivojnë shumë futbollistët e tyre.

1. Mentaliteti fitues, të cilin e përdori Luis Aragones me përfaqësuesen spanjolle, me ç’rast arriti të fitoj Kampionatin Europian në vitin 2008.

2. Kjo është një familje, fjalimi i Jaime Nava dhe Jesus Recuerda në kampionatin botëror të ragbit.

3. Gëlltisni helm, ishte mesazhi i trajnerit Marcelo Biesla, pasi skuadra e tij Olympique Marseille humbi ndaj PSG-së, në derbin më të vjetër francez.

4. Unë jam kampion, fjalimi i trajnerit Flowers, teksa po u shpjegonte futbollistëve të tij se çfarë ishin ata në të vërtetë.

https://www.youtube.com/watch?v=nTj-AYLju8w

5. Të jesh i ndershëm, fjalimi i Jim Telfer, në vitin 1997, teksa po u fliste lojtarëve të përfaqësueses angleze të ragbit.

/Gazeta Sheshi/