5 lojtarëve që u ndryshon e ardhmja me Mourinhon te United (FOTO)

219

Jose Mourinho dhe Manchester United kanë një të përbashkët, kanë mentalitet fitues. E kush më mirë se strategu portugez mund t’i ndihmojë “Djajtë e Kuq” për t’u rikthyer te suksesi.

Mourinho është i njohur si një trajner që afirmon yjet e rinjtë të futbollit, duke i ngjitur shpejt në rangjet më të larta të futbollit. Më lart keni 5 prej tyre që mund të përfitojnë shumë nga eksperienca e portugezit.

5. Jesse Lingard
4. Morgan Schneiderlin
3. Daley Blind
2. Memphis Depay
1. Juan Mata