5 futbollistët që refuzuan kombëtaret e tyre në momente delikate (Foto)

215

Gjatë gjithë historisë së futbollit, disa lojtarë i kanë refuzuar kombëtaret e tyre në një moment të karrierës, pavarësisht rëndësisë së ndeshjes .

Prestigjiozja “Marca” ka renditur, tetë lojtarët dhe rastet kur kjo gjë ka ndodhur me emra dhe kombëtare të ndryshme.

1. Fernando Redondo

RedondoPër mospërputhje të ndryshme me trajnerin Passarella, Redondo nuk pranoi në një moment të grumbullohej me kombëtaren argjentinase.

2. Bernd Schuster

ShusterPasi nuk iu dha leje nga trajneri Derwall, që të jetë i pranishëm në lindjen e djalit të tij, Shuster vendosi të japë dorëheqjen nga kombëtarja.

3. Samuel Eto’o

236483Ne vitin 2004 refuzoi kombetaren e tij

4. Michael Ballack

Ballack
Ballack pati një përplasje me trajnerin Joachim Low dhe prandaj u tërhoq nga kombëtarja\

5. Riquelme

Riquelme/Gazeta Sheshi/