4 skuadrat e shpallura zyrtarisht kampion në ligat europiane (Foto Lajm)

163

Deri në mbylljen e kampionateve europiane ka ende kohë. Mirëpo katër skuadra e kanë kryer punë tashmë, duke u shpallur zyrtarisht kampion dhe duke e bërë kampionatin tejet monotonë, transmeton Gazeta Sheshi.

Duke parë të gjithë kampionatet europiane në zonën UEFA, dallohen katër ekipe kampione. Në listën ekipeve, zyrtarisht kampione është PSG, që dominoi gjatë në Ligue 1, duke e siguruar titullin qysh në muajin mars.

Ndërkohë që 3 skuadrat e tjera janë: Olympiacos në Greqi, Ferencvaros në Hungari dhe The New Saints në Uells.

1. PSG – Francë

.psg2. Ferencvaros – Hungari

Ferencvaros3. Olympiacos – Greqi

olympiacos4. The New Saints – Uells

The New Saints