10 yjet më të shtrenjtë mbi 30 vjeç (FOTO LAJM)

192

“Unë jam si vera, sa më shumë plakem, aq më i mirë bëhem”, ka thënë në një intervistë disa muaj më parë Zlatan Ibrahimovic, dhe mesa duket kjo shprehje vlen për disa yje.

Ata i kanë dhënë shumë futbollit Europian dhe vijojnë të jenë protagonistë me ekipet e tyre.

Duke marrë në konsideratë të dhënat e faqes më të njohur për statistika financiare, “transfermarket”, Albeu ju sjell një renditje me 10 lojtarët më të shtrenjtë me moshën mbi 30 vjeç.

10. Andres Iniesta

30 milionë euro
9. Vincent Kompany

30 milionë euro8. Hulk

32 milionë euro7. David Silva

33 milionë euro6. Wayne Rooney

35 milionë euro5. Sergio Ramos

40 milionë euro4. Diego Godin

40 milionë euro3. Manuel Neuer

45 milionë euro2. Luka Modric

50 milionë euro1. Cristiano Ronaldo

110 milionë euro