​Festa e Juventusit pas titullit të pestë më radhë (Foto)

184

Juventusi ka arritur të shpallet kampion për të pestën herë dhe radhë në Serie A.

Pas fitores në ndeshjen e djeshme kundër Fiorentinës, skuadrës së Juventusit i është dashur vetëm një barazim në ndeshjen Roma – Napoli që të shpallet kampion.

Roma mposhti Napolin 1-0, ndërsa në zhveshtoret e Juventusit ka filluar festa.

hsitorike

Është Leonardo Bonuccu ai që ka bërë publike një video ku shihet festa e lojtarëve.

Kanë mbetur edhe tri javë deri në fund të kampionatit, ndërsa Zonja e Vjetër ka treguar edhe një herë superioritetin në Itali.

Se ci fossero stati ancora Vidal e Pirlo con il cazzo che si buttava tutto quello champagne. L'urletto finale di Kwadwo mi ammazza.

Posted by CALCIATORI BRUTTI on Monday, April 25, 2016