​Barcelona gjen zëvendësuesin e Neymarit

225

Drejtuesit e Barcelonës janë të përgatitur për të zëvendësuar Neymarin, për të cilin thuhet se mund të largohet gjatë kësaj vere.

Real Madrid dhe PSG janë dy skuadrat e interesuara për brazilianin, për të cilin janë gati të paguajnë deri në 190 milionë euro.

Por, largimit të mundshëm i është përgatitur Barca, e cila do të transferonte sulmuesin e Borussia Dortmundit, Pierre-Emerick Aubameyang, shkruan Fichajes.net.

Aubameyang ka shkëlqyer këtë edicion me Dortmundin duke qenë një nga sulmuesit më të mirë në Evropë