Zyrtare: Zvicra publikon listën, mungon një kosovar (Foto)

291
Trajneri i Zvicrës Vladimir Petkoviq, megjithatë, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Portugalinë.

Në listën e Zvicrës janë edhe tre kosovarët, Valon Behrami, Granit Xhaka dhe Shani Tarashaj.

Në këtë listë mungon Xherdan Shaqiri, dhe mungesa e tij arsyetohet me lëndimi që ka pësuar te skuadra e tij, Stoke City.

Dalja e kësaj liste, ulë shpresën për të mos thënë e shuan se ndonjëri nga këta futbollistë do t’i bashkohet Kosovës.