Zyrtare: Zidane ia jep Realit një lajm shumë të keq

203

Në finalen e Superkupës së Europës kundër Sevillas, Reali i Madridit do të përballet me disa mungesa të rëndësishme.

Lajmi është konfirmuar edhe nga trajneri Zinedine Zidane i cili ka paralajmëruar tifozët përmungesat në finalen e 9 gushtit.

“Unë mendoj se Ronaldo, Bale, Pepe dhe Kroos nuk do të luajnë, gjithashtu edhe Benzema është i dyshimtë pasi ka pak kohë sa është rikthyer dhe ende nuk është duke u trajnuar me ekipin”, ka thënë Zidane.

Sfida e shumëpritur zhvillohet më 9 gusht.