ZYRTARE: Willian largohet nga Chelsea përmes një letër lamtumirëse

Willian Borges Da Silva i ka dhënë fund bashkëpunimit me Klubin Futbollistik “Chelsea”, teksa ka njoftuar për ndarjen me “Londinezët” përmes një publikimi në llogarinë e tij sociale “Facebook”, shkruan Gazetasheshi.com.

Willian ka falenderuar Chelsea për shtatë vitë të mrekullushme që ka kaluar dhe ka falendëruar stafin, trajnerët, kolegët dhe tifozët, për përvojën që ka kaluar si pjesë e familjes së klubit ‘londinez’ dhe i ka uruar sukese në vazhdim.

“Ishin shtatë vite të mrekullueshme. Në gusht të vitit 2013 kur mora ofertën nga Chelsea, isha i bindur se këtu duhej të luaja. Sot jam i sigurt se ishte vendimi më i mirë. Kishte kaq shumë kohë të lumtura, disa të trishtuar, kishte trofe dhe ishte gjithmonë shumë intensive. Megjithatë, përtej trofeve, mësova shumë për veten time. Kam zhvilluar një marrëveshje të madhe, duke u bërë një lojtar më i mirë dhe një njeri më i mirë. Në çdo seancë stërvitore, në çdo lojë, në çdo minutë të shpenzuar në dhomën e zhveshjes, isha gjithmonë duke mësuar”, deklaroj fillimisht.

“Jam vërtet mirënjohës ndaj tifozëve të Chelseat për mënyrën e dashur që më pritën në Stamford Bridge dhe mbështetjen e tyre gjatë gjithë kohës në klub. Kishte edhe kritika, qe eshte normale, ajo qe eshte e rendesishme edhe pse eshte se dashuria dhe kritikat me shtynin te jepja gjithmone gjithcka nga vetja ne cdo seance stervitore, ne cdo loje, te permiresohesha vazhdimisht deri ne minuten e fundit me fanellen e Chelsea”, shtoi tutje.

“Tani ka ardhur koha për të ecur përpara. Sigurisht që do të më mungojnë shokët e skuadrës. Do të më mungojë i gjithë stafi i klubit që gjithmonë më kanë trajtuar si djalë dhe do të më mungojnë tifozët. Largohem me kokën lart, i sigurt në kuptimin që kam fituar gjithçka këtu dhe gjithmonë kam bërë më të mirën me fanellën e Chelsea. Falenderimet e mia të përzemërta shkojnë për të gjithë ju dhe Zoti ju bekoftë”, përfundoi Willian.

AN OPEN LETTER TO THE FANS OF CHELSEA FOOTBALL CLUB ..They were seven wonderful years. In August 2013 when I received…

Posted by Willian on Sunday, August 9, 2020

 

/GazetaSheshi/