Zyrtare: Williams lë Swansean për skuadrën e madhe angleze (Foto)

243

Ashley Williams është një nga ata lojtarët për të cilët është folur pothuajse në çdo afat kalimtar.

Por, më në fund uellsiani është larguar nga Swansea City.

CpgmAfVWgAAsp4q

Williams ka kaluar te Evertoni për 12 milionë euro dhe ka nënshkruar kontratë tre vjeçare.

Williams ishte kërkuar edhe nga Liverpooli e Arsenali.

CpglG5BWYAAORek