Zyrtare: Van der Vaart me skuadër të re

207

Rafael van der Vaart është bërë me skuadër të re.

Holandezi ka nënshkruar me klubin danez FC Midtjylland, e gjitha kjo si transferim i lirë.

Sezonin e kaluar Va nder Vaart ishte pjesë e Betis, ku bëri vetëm nëntë paraqitje në të gjitha garat.

33-vjecari në të kaluarën ishte pjesë e Ajaxit, Hamburgut, Real Madridit dhe Tottenhamit.