Zyrtare: United largon një sulmues

243

Manchester United ka bërë me dije se ka huazuar sulmuesin e talentuar James Ëilson te skuadra e Championship, Derby County.

Wilson bëhet lojtari i katërt i të rinjve të Unitedit që largohet gjatë kësaj vere, pas Love, McNear dhe Januzajt.

“Manchester United dhe Derby County kanë arritur marrëveshje për huazimin një vjeçar të sulmuesit James Ëilson”, thuhet në njoftimin zyrtar të Unitedit.