Zyrtare: Toure me klub të ri

296

Mbrojtësi nga Bregu i Fildishtë, Kolo Toure, është transferuar në kampionatin skocez te Celtic.

Te kjo skuadër, Toure do të bashkohet me ish trajnerin te Liverpooli, Brendan Rodgers.

Ish futbollisti i Arsenalit, Manchester Cityt dhe Liverpoolit, do ta bartë fanellën me numrin 2.

View image on Twitter