Zyrtare: Shokohet Real Madridi

459
Real Madridi do të ketë tre mungesa të mëdha në finalen e Superkupës së Evropës dhe tashmë lajmi është zyrtar.

Kjo pasi që Zinedine Zidane e ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për takimin ndaj Sevillas.

Në listë mungojnë Cristiano Ronaldo Gareth Bale dhe Toni Kroos, ndërsa në dyshim është edhe Karim Benzema, përcjellë Lajmi.net.

Më poshtë e keni listën e plotë të futbollistëve të ftuar.

Portierë: Casilla, Yáñez, Luca.

Mbrojtës: Carvajal, Ramos, Varane, Nacho, Danilo, Marcelo.

Mesfushorë: James, Casemiro, Kovacic, Modric, Isco, Asensio, M. Llorente.

Sulmues: Benzema, Lucas Vázquez, Morata, Mariano.