Zyrtare: Rodriguez do të luajë për këtë skuadër edicionin e ri

364

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka folur për James Rodriguezin, për të cilin po spekulohet se po kërkohet nga Chelsea dhe Arsenal.

Trajneri francez këmbëngul se mesfushori kolumbian është i lumtur në Snatiago Bernabeu, duke bërë me dije se ish anëtari i Monacos nuk do të largohet nga ekipi.

“Ai është mirë dhe i lumtur. Ai ka punuar dhe na ka ndihmuar për të fituar tre pikë”, ka deklaruar Zidane, pas fitores ndaj Sociedadit, kur është pyetur për të ardhmen e lojtarit.