Zyrtare: Përforcohet Arsenali (Foto)

226

Sulmuesi Lucas Perez tashmë është lojtar i Arsenalit. Klubi anglez përmes një postimi në sajtin zyrtar, kanë bërë të ditur se kanë kompletuar transferimin e 27 vjeçarit nga Deportivo La Coruna.

Edicionin që lamë pas Perez shënoi 19 gola në të gjitha garat. Ai më parë ka luajtur edhe për Atletico Madrid C dhe PAOK-un në Greqi.

Edhe trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, është shprehur tejet i lumtur për transferimin e 27 vjeçarit nga Deportivo.

“Ai nuk është vetëm golashënues, ai është futbollist që kombinon mirë me lojtarë, që mund të japë topin e fundit të mirë dhe bën vrapime të mira”, ka thënë Wenger.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
Data: 30 Gusht 2016 16:14
Autori: GazetaExpress

Komentet

MERR LAJMET E FUNDIT


  • Berisha ka një mesazh për gjithë lojtarët që kanë mundësi të zgjedhin Kosovën

   19 MINUTA MË PARË

  Vokrri e Salihu i kundërpërgjigjen Granit Xhakës

  Zyrtare: Sulmuesi i Chelseas bëhet me skuadër të re (Foto)

  Rooney: Pas Botërorit 2018 do të pensionohem nga Anglia

  Finlanda – Kosova, Bunjaki merr një vendim të çuditshëm