Zyrtare: Mbrojtësi i Atleticos kalon në Wolves

180

Skuadra angleze e Championship, Wolves, është përforcuar me mbrojtësin Silvio Sa Pereira nga Atletico Madridi.

Silvio ka nënshkruarë kontratë njëvjeçare me ekipin anglez, me mundësi vazhdimi edhe për një vit.

Mbrojtësi portugez asnjëherë nuk e siguroi një vend në formacionin e “Los Colchoneros”, duke qëndruar i huazuar në tri edicionet e fundit në Deportivo La Coruna dhe Benfica.