Zyrtare: Liria nënshkruan me një futbollist tejet cilësor

325

Njëri nga futbollistët e rinj cilësor dhe me shumë perspektiv, Blendi Memaj, ka arritur marrëveshjen me Lirinë. ‘U arritë marëveshja ede me Bledni Memajn’, ka thënë kryetari, Mirsad Çollaku, që ka drejtuar negociatat lidhur me vazhdimin e bashkëpunimit të ndërsjellë, me futbollistin.

Blendi Memaj edhe pse luan në pzoitën e mesfushorit, ka arritur të shënoi 7-gola në edicionin e kaluar, duke qenë jo veëm titullar por dhe në disa ndeshje edhe figurë qendrore e ‘bardhezinjëve’’. 21-vjeçari ka pohuar se është i lumtur për vazhdimin e kontraës:’Pëkundër shumë ofertave që kam pasur, kam vendosur që të jemi i Lirisë.Këtu mendoj të adhmen. Shpresoj në performansën time dhe si klub të kemi edhe më shumë suksese. Premtoj shumë angazhim, do të japo maksimumin’, ka thënë Memaj, i gëzuar për marëveshjen e re.

Memaj, nga neser ( e enjte) do ti baskohet skaudrës në stërvitje.