Zyrtare: Ky është vendimi i Realit për Balen

196

E përditshmja spanjolle, Marca ka njoftuar se, Real Madrid dhe Bale kanë arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës.

Bale do të nënshkruaj kontratë të re deri në vitin 2021, ndërsa do të përfitojë nga 10 milionë euro në sezon, duke fituar aq sa edhe Sergio Ramos.

Po ashtu Reali shumë shpejtë do t’ia vazhdojë kontratën edhe mesfushorit, Martin Odegaard.