ZYRTARE: Kika transferon futbollistin e Gjilanit

Kika ka zyrtarizuar Kujtim Dubovën si lojtarin më të ri të tyre. Klubi nga Hogoshti ka arritur marrëveshjen me qendërmbrojtësin gjilanas për gjashtë muaj, shkruan Gazetasheshi.com.

Dubova është produkt i akademisë së Gjilanit, derisa ishte njëri ndër lojtarët më të dalluar në edicionin e kaluar me ekipin U-19 të kuqebardhëve duke u shpallur kampion i vendit në këtë kategori.

Lajmi është publikuar nga faqja zyrtare e klubit të Kikës, derisa është njoftuar se gjatë ditëve të vazhdim pritet të ketë risi të tjera.

“KF KIKA e transferon Kujtim Duboven, nga skuadra e Gjilanit.

Kujtim Dubova luan si mbrojtës dhe ka vendos që për sezonin e ri pranverorë t’i mbroj ngjyrat bardhë e kaltërt të KF KIKES.

Transferimin e Duboves, e ka konfirmuar Kryetari i Kf Kikes, Bajram Vranja.

KIKA në ditët në vazhdim do të sjellë risi të reja”, thuhet në njoftimin zyrtar.

Fotografia e KF KIKA/Gazeta Sheshi/