Zyrtare: Jese kalon te PSG

113

Paris Saint Germaini ka nënshkruar me Jese Rodriguez nga Real Madridit.

Sulmuesi spanjoll ka kaluar te kampioni francez për 25 milionë euro dhe ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare.

Jese te Los Balncos kishte shënuar 18 gola në 94 paraqite në të gjitha garat.

Për atë kanë qenë të interesuar edhe disa skuadra angleze dhe italiane transmeton Telegrafi.com