ZYRTARE: Drita transferon Ergyn Ahmetin

Ergyn Ahmeti gjatë prezantimit te FC Drita

Ergyn Ahmeti është futbollisti më i ri i Dritës. Kështu ka njoftuar faqja zyrtare e klubit gjilanas vetëm disa çaste më parë, derisa e ka prezantuar mesfushorin mitrovicas me fanellën ‘bardhekaltër’, raporton Gazetasheshi.com.

Ahmeti, i cili ishte pjesë e FC Prishtinës në tri edicione më parë ka zgjedhur Dritën para disa ofertave që kishte në tryezë.

24 vjeçari i bashkohet kështu kampionëve në fuqi dhe do të jetë në dispozicion të trajnerit Ardian Nuhiu pas katër ditësh edhe kur pritet të nisin përgatitjet për edicionin e ri.

Më poshtë mund ta gjeni edhe njoftimin zyrtar të klubit gjilanas:

Ergyn Ahmeti zgjedhe KAMPIONIN

Sot kemi arritur marreveshje edhe me nje lojtare shume te rendesishem siq eshte Ergun Ahmeti.

24 vjeqari eshte nje lojtare i deshmuar ne ligen tone dhe perpos qe do te jete force shtese ne kampionatin e Kosoves, do ta ndihmoje ekipin edhe ne garat nderkombetare.

Ergyni do te jete bardhe e kalter per dy vitet e ardheshme por me mundesi vazhdimi edhe per nje vite tjeter me klubin tone.

 

Ergyn Ahmeti zgjedhe KAMPIONINSot kemi arritur marreveshje edhe me nje lojtare shume te rendesishem siq eshte Ergyn…

Posted by Drita FC on Thursday, August 13, 2020

/Gazeta Sheshi/