Zyrtare: Derbi Drita-Gjilani zhvillohet në këtë datë!

1291

Federatat e Futbollit të Kosovës ka njoftuar për duelet e javës së gjashtë të cilat zhvillohen në fundjavë, derisa ato të javës së shtatë priten të zhvillohen në mesjavë, merr vesh Gazeta Sheshi.

Kështu dueli i shumë pritur ndërmjet Dritës dhe Gjilanit pritet të zhvillohet ditën e mërkurë më 28 shtator, shkruan Sheshi.

Ky është orari për ndeshjet e javës së gjashtë:

Vala Superliga, Java e 6-të: Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 15.00
E premte, 23.09.2016
Trepça ‘89 – Liria                                    SSK

E shtunë, 24.09.2016
Feronikeli – Prishtina                             SSK
Hajvalia – Llapi

E diel, 25.09.2016
Besa – Drita                                             SSK
Gjilani – Trepça
Ferizaj – Drenica

/Gazeta Sheshi/