ZYRTARE: Bytyqi transferohet tek skuadra e njohur turke

Një nga ekipet e Superligës, İttifak Holding Konyaspor, shtoi në skuadrën e saj lojtarin kosovar Zymer Bytyqi, i cili luajti në Viking, një nga ekipet e Ligës së Parë Norvegjeze (Eliteserien).

Një kontratë 2.5-vjeçare u nënshkrua me 24-vjeçarin Bytyqi, i cili mund të luajë pas sulmuesit dhe në të dy krahët, sipas klubit bardhezi.

Drejtori Sportiv i Konyaspor, Adnan Erkan ishte gjithashtu i pranishëm në ceremoninë e nënshkrimit të mbajtur për Bytyqi në Metropolitane MEDAŞ Konya.

Duke folur në ceremoninë e nënshkrimit, Bytyqi tha,

“Unë jam shumë i lumtur që erdha këtu. Kam ardhur në një klub shumë të madh. Ata kanë një mbështetje të madhe të tifozëve. Ata tashmë po tregojnë interes për mua. Unë do të bëj më të mirën time dhe dua të kontribuoj për klubin. Ne do të fitojmë sa më shumë ndeshje që mundemi dhe të jemi atje ku meritojmë në kampionat. ” përdoren shprehjet.

Zymer Bytyqi do të veshë fanellën me numër 14 në Konyaspor.