Xhiro e pestë e Vala Superligës sjell një super-ndeshje

428

Xhiro e katërt e Superligës përfundoi, kurse ajo e pesta pritet të sjellë disa duele interesante. Padyshim, sfida më interesante pritet të zhvillohet në Obiliq, atje ku Prishtina do të jetë vendase e Gjilanit.

Të dy ekipet synojnë titullin dhe pikërisht në këtë duel duhet ta dëshmojnë këtë.

Interesant do të jetë edhe në Skenderaj në duelin e fqinjëve, Drenicës e Feronikelit.

Takimet tjera janë: Drita – Hajvalia, Llapi – Liria, Ferizaj – Trepça ’89 dhe Trepça – Besa.

Captureeee