Xhiro 32 e Vala Superligës sjell disa super-ndeshje

Java e 32-të apo e parafundit do të sjellë disa ndeshje shumë interesante.

Spikasin ato të liderit Dritës dhe skuadrës që është ndjekësja e parë, Prishtinës.

Drita e pret në shtëpi kampionin aktual Trepcën ’89 në një ndeshje mjaftë interesante.

drita

Në anën tjetër Prishtina udhëton në Prizren te Liria.

Interesant pritet të jetë edhe përballja mes Feronikelit dhe Vëllaznimit.

KF-Feronikeli-vs-KF-Gryka-630x420

Po ashtu edhe ndeshja me Gjilanit dhe Drenicës do të jetë interesante.

Besa udhëton te Vllaznia, ndërsa Flamurtari te Llapi.