Xhaka ka disa fjalë pas golit të parë me Arsenalin

172

Granit Xhaka ka folur pas fitores ndaj Hull Cityt dhe golin e tij të parë me Arsenalin.

Mesfushori shqiptarë ka thënë gjithashtu se është shumë i lumtur që është pjesë e Topçinjve.

“Një fitore e merituar. Ju lumtë djema. Shumë i lumtur që isha pjesë e kësaj fitore duke dhënë kontributin tim”.

“Krenar që jam pjesë e Arsenalit dhe që shënova golin e parë dhe shpresoj jo të fundit me këtë ekip të madh”, ka shkruar Xhaka në Facebook.

Në këtë takim luajti edhe Shkodran Mustafi dhe atë nga minuta e parë, ndërsa Xhaka nga minuta 67.