Xhaka, impresionues në debutim te Arsenali (Foto)

182

Granit Xhaka ka qenë mbresëlënës në paraqitjen e parë me Arsenalin

Mesfushorit Granit Xhaka i janë dashur vetëm 45 minuta me Arsenalin për të treguar potencialin e tij dhe arsyen pse u transferua.

Ai në pjesën e dytë ishte më i miri për Arsenalin, ku nga 58 pasime, ishte i sakët 94.2 për qind, apo përqindja më e mirë në ndeshje.