Wenger fjalë të mëdha për Mustafin

153

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, është shprehur tejet i lumtur për transferimin e Shkodran Mustafit nga Valencia.

Ai ka thënë se Mustafi është një blerje fantastike për klubin e tij.

“Ai është në moshën e duhur. Është lojtar me eksperiencë. Ai është lojtar shumë i fokusuar dhe di të luajë me topin. Kemi trasnferuar një lojtar fantastik”, ka thënë Wenger.