Vojvoda realizon për ta shpëtuar Standard Liegen

Vojvoda sonte ka treguar edhe njëherë që është futbollist i jashtzakonshëm.

Ai e ka shpëtuar skuadrën e tij St Liege nga humbja kundër Oostende, e madje edhe fituan në fund të ndeshjes.

Kjo pasi që edhe pse ishin duke humbur Vojvoda arriti ta barazoj rezultatin në minutën e 79’ dhe goli i kosovarit duket si i dha zemër skuadrës së ti, pasi që pa kaluar 10 minuta Laifis arriti të shënoj për St Liege.

Me golin e Mërgimit dhe të Laifis St Liege arriti të rikthehet nga humbja dhe të nxjerrë fitore në këtë ndeshje kundër Oostend.

Image