“Vitet janë vetëm numra”

128

Aritz Aduriz është rikthyer sërish në kombëtaren spanjolle, derisa është ftuar nga përzgjedhësi Vicente Del Bosque për dy ndeshjet e rradhës miqësore, transmeton Gazeta Sheshi.

“Vitet janë vetëm numra. Po ndjehem mjaft mirë që jam rikthyer në përfaqësuese dhe do ta shijojë në maksimum këtë kohë. Klose është një shembull mjaft i mirë për mua, ai ka 36 vite dhe ende luan na nivelet më të larta”, ka thënë Aduritz.

Sulmuesi i Athletic Bilbao-s, ka mbushur 35 vite, derisa do ketë një tjetër mundësi të tregojë se ende është i vlefshëm për kombëtaren spanjolle.

/Gazeta Sheshi/